Otevřít menu

Na úvodní stranu Knihovna Květy Legátové

Návštěv :
Celkem : 3358
Týden : 4
Dnes : 0

OBRÁZEK : vitrina_kl_01.jpg   OBRÁZEK : img_8072.jpg

 

Obecní knihovna má nové jméno

 

Tolik návštěvníků najednou, kolik podolská knihovna ve svých prostorách přivítala v sobotu 24. června 2017 odpoledne, se zde sešlo možná před lety při otevírání Domu s pe- čovatelskou službou. Zájem o dění v knihovně mělo své důvody…

Tím prvním bylo přejmenování Obecní knihovny Podolí na Knihovnu Květy Legátové. Tento akt byl pečlivě připravován dlouhou dobu. Nechtěli jsme totiž jen změnit název, ale šlo také o to, aby knihovna byla se spisovatelkou, která se v naší obci narodila a nějakou dobu zde se svými rodiči žila, spojena mnohem hlouběji. Aby se v knihovně nenacházely jen její knihy, ale aby se o ní příchozí mohli dozvědět více. Díky velké podpoře obecního úřadu a usilovné práci kulturní komise a především kronikáře Jiřího Čalkovského se podařilo získat od spisovatelčiny rodiny předměty z jejího osobního vlastnictví a vytvořit z nich v knihovně trvalou expozici.

Ale nechtěli jsme zapomenout ani na další podolské osobnosti, které byly nebo jsou literárně činné. A tak se návštěvníci knihovny mohou seznámit i s tvorbou P. Josefa Blažka a Václava Fialy. Václav Fiala se oslav výročí obce jako podolský rodák zúčastnil osobně a na křtu knihy Čalkovského Rukopisů I. se přímo podílel. Tato kniha je pro Podolí velice cenná, neboť je věnována historii obce a obsahuje veliké množství cenných informací o tom, jak na místě, které nyní obýváme, žily a pracovaly generace našich předků. Děkujeme všem, kteří se na přípravě slavnostního odpoledne v knihovně podíleli a také všem, kteří do knihovny přišli. Knihu Rukopisy I si mohou podolští občané v knihovně prohlédnout nebo zapůjčit k přečtení domů. 

A také se zastavit u expozice věnované Květě Legátové a dozvědět se o ní něco víc.

Těšíme se na vás!